کانکس های ویلایی این روز ها طرفداران زیادی پیدا کرده است. بسیاری از مردم به دلایل مختلف تمایل دارند که از کانکس های ویلایی به جای سازه های معمول استفاده کنند. دلایل زیادی در پشت این انتخاب وجود دارد. برای مثال، ساخت و سازهای معمول نیاز به مجوز های مختلف دارد و زمان بر است، در حالی که ویلاهای کانکسی در کمترین زمان ممکن نصب می شوند.  اما چیزی که برای بسیاری از افراد سواله مربوط به طول عمر این کانکس های ویلایی است.  اگر شما هم در این رابطه سوالی دارید در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

طول عمر کانکس ویلایی

طول عمر کانکس ویلایی

طول عمر کانکس

با توجه به بالا رفتن هزینه ساخت و ساز و بسیاری از فاکتورهای دیگر، بسیاری از افراد این روزها به جای ساخت ویلا از کانکس ویلایی استفاده می نمایند. از این رو برای بسیاری از افراد این سوال پیش می آید که طول عمر کانکس ویلایی چقدر است و اینکه آیا می توان آن را افزایش داد.

اگر جنس به کار رفته در کانکس تان از مواد خوب و مرغوبی باشد، عمر آن بسیار زیاد خواهد بود. تحت تاثیر فاکتورهای مختلف، از جمله شرایط آب و هوایی، میزان نازک کاری داخلی و متریال عمر کانکس ویلایی بین 20 تا 30 سال خواهد بود. البته افراد می توانند با رسیدگی های بیشتر با انجام تعمیر و نگهداری مرتب از کانکس عمر آن را تا 50 سال افزایش دهند.

نکته دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که کانکس را می توان جا به جا کرد. از این رو هر چقدر که کانکس کمتر جا به جا شود در طول عمر بیشتر آن نقش خواهد داشت. عایق بندی مناسب کانکس ویلایی یکی از فاکتورهایی است که می تواند عمر کانکس ویلایی را افزایش دهد.

طول عمر کانکس

طول عمر کانکس

عوامل تاثیر گذار در آن

در کل، عوامل مختلفی می تواند در طول عمر کانکس ویلایی تاثیر گذار باشد. شرایط آب و هوایی یکی از عواملی است که به طور مستقیم در طول عمر کانکس تاثیر می گذارد.  هر قدری که کانکس مورد نظرتان مهندسی تر و اصولی طراحی شده باشد، طبیعتا عمر آن بیشتر خواهد بود. همچنین مصالحی که در ساخت کانکس به کار رفته در طول عمر آن بسیار تاثیر گذار است. همچنین با توجه به اینکه کانکس ها قابل حمل و جا به جایی هستند، نوع بارگیری آنها بسیار حائز اهمیت است و باید در نهایت دقت صورت بگیرد.

اگر به طور کلی، تجربه این را ثابت کرده که طراحی نقش بسزایی در طول عمر کانکس ایفا می کند. اگر با توجه به نوع کاربری، کانکس به درستی طراحی شده باشد، می تواند در کنار رفع نیازهای مصرف کنندگان طول عمر نسبتا خوبی داشته باشد. معمولا کانکس های ویلایی که از قیمت بالاتری برخودارند، طول عمر نسبتا خوبی دارند چرا که مصالح به کار رفته در آنها از درجه بالایی برخوردار است. همچنین اگر می خواهید طول عمر کانکس ویلایی تان را بیشتر کنید، بهتر است به طور مرتب ازآن مراقبت کرده و آن را به موقع تعمیر نمایید. امیدواریم که مطالب ما برایتان مفید بوده باشد.