کانکس مسکونی در واقع در واقع نوعی سازه پیش ساخته است که هدف آن اسکان افراد به صورت موقت یا دائمی است. عمدتا از چوب، بتن و فولاد در ساخت کانکس بهره می گیرند. بیشتر کانکس ها فلزی هستند. کانکس های مسکونی در ابعاد و طرح های مختلفی ساخته می شوند.

با توجه به اندازه هر کانکس مسکونی، طرح ها و دیزاین های مختلفی برای آنها وجود دارد. به همین دلیل، فاکتورهای زیادی در تعیین قیمت یک کانکس تاثیر می گذارند. برای مثال نوع کانس، متریال استفاده شده در آن و مساحت از عوامل تاثیر گذار در قیمت نهایی یک کانکس به حساب می آیند.

ما در اینجا قصد داریم درباره قیمت کانکس مسکونی اطلاعاتی را در اختیار شما خوانندگان عزیز قرار دهیم.

قیمت کانکس مسکونی

قیمت کانکس مسکونی

انواع کانکس مسکونی و قیمت آنها

انواع مختلفی از کانس های مسکونی وجود دارد که ما در اینجا درباره هر یک از آنها توضیح می دهیم.

قیمت کانکس مسکونی کارگاهی ساده

این کانکس مسکونی همان طور که از نامش مشخص است یک کانکس ساده میباشد که در محیطهای کارگاهی مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع سازه برای اسکان موقت کارگران در محیط های کاری مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین می توان از این کانکس به عنوان دفتر در محیطهای کارگاهی استفاده نمود.

این نوع عمدتا به صورت سالنی است و از قیمت خوبی برخوردار می باشد. این کانکس در دو حالت سبک و سنگین برای استفاده کوتاه مدت و دراز مدت در کارگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت این نوع کانکس با توجه به ابعاد و مشخصات آن از 18 میلیون و پانصد هزار تومان تا 45 میلیون و 720 هزار تومان متغیر است.

قیمت کانکس ساندویچ پانل

 کانکس های مسکونی عمدتا در ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد. در جداره های کانکس ساندویچ پانل فوم پلی اورتان تزریق شده است. به همین دلیل قیمت این نوع کانکس در مقایسه با مدل قبلی نسبتا بالاتر است. طول عمر این کانکس  نسبتا بالا است و دارای مزایای زیادی می باشد.

به این نوع کانکس ها کانکس یخچالی نیز می گویند و در مناطق خیلی سرد یا خیلی گرم کاربرد زیادی دارد. قیمت این کانکس با توجه به ابعاد و برخی مشخصه های دیگر از 53 میلیون و 850 هزار تومان تا 157 میلیون و 200 هزار تومان متفاوت است.

قیمت کانکس ساندویچ پانل

قیمت کانکس ساندویچ پانل

قیمت کانکس ویلایی

یکی از پر طرفدارترین کانکس های مسکونی، کانس ویلایی است. این کانکس ها در واقع سازه های از پیش آماده شده ای هستند که با ماشین های مخصوص به محل مورد نظر آورده شده و در آنجا سوار می شوند. اندازه این سازه ها از 30 متر تا 200 متر متغیر است. از این سازه ها عمدتا در مناطق روستایی و باغ ها استفاده می کنند.

کانکس های ویلایی مانند یک ویلا امکاناتی نظیر اتاق خواب، آشپزخانه، سالن نشیمن و سرویس بهداشتی دارند. با توجه به مساحت این نوع کانکس تعداد خواب های آن متغیر است. قیمت این نوع کانکس به صورت متری محاسبه می شود و قیمت هر متر کانکس ویلایی از 3میلیون 700 هزار تومان تا 7 میلیون 800 هزار تومان متغیر است.

قیمت کانکس ویلایی

قیمت کانکس ویلایی

قیمت کانکس سفارشی

برخی از افراد تمایل دارند کانکس را برای خودشان شخصی سازی نمایند. از این رو، کانکس برای این افراد به صورت سفارشی مطابق با سلیقه آنها ساخته می شود. به همین دلیل نمی توان قیمت دقیقی را برای این نوع از کانکس ها مشخص کرد. یک کانکس سفارشی بنا به درخواست یک مشتری ساخته می شود و ممکن است مشتری دیگر نوع دیگری از کانکس را سفارش دهد.

قیمت کانکس

به طور کلی، قیمت کانکس ها با توجه به نوع کاربری، مساحت و جنسشان مشخص می گردد. از این رو باید در زمان خرید همه این فاکتورها را مشخص نمایید و قیمت تمام شده را استعلام بگیرید. عمدتا قیمت کانکس هایی که مساحتشان بیش از 35 متر مربع است، بر اساس متر مربع محاسبه می گردد.

هر قدر که مساحت یک کانکس بیشتر باشد، قیمت آن در هر متر مربع کاهش میابد. کانکس های با مساحت کوچکتر قیمت بیشتری دارند. در هر حال در زمان خرید با قیمت ها را به روز استعلام بگیرید. امیدواریم مطالبمان برایتان مفید بوده باشد. از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید از شما سپاسگزاریم.