از کانکس مسکونی 50 متری برای سکونت در خانه مسکونی و در باغ ها و باغ شهرها استفاده می شود. کانکس مسکونی نوعی سازه پیش ساخته است. که دارای امکانات رفاهی که در دو حالت سکونت سرایداری و یا نگهبانی ویلا و دیگری مانند کانکس ویلای پیش ساخته و لوکس که دارای اتاق بندی های متفاوت در ابعاد بزرگ تر می باشد. کانکس های مسکونی 50 متری مانند خانه دارای تجهیزات کاملی می باشد. که دارای تقسیماتی مانند اتاق خواب با کمد دیواری، حمام با امکانات و مخزن ذخیره آب پنل های خورشیدی تولید برق و امکانات رفاهی از این قبیل نیز دارا می باشد.

چرا کانکس مسکونی 50 متری؟

کانکس مسکونی 50 متری برای سکونت موقت یا دائمی ساخته می شود. به دلیل استفاده مسکونی ، دارای ویژگی های خاصی است:

 • اسکلت و جداره های جانبی کانکس باید مقاوم و عایق بندی شده باشند تا گرما و سرما را حفظ کنند و صدا را محدود کنند. از فولاد، الومینیوم یا ترکیب آن ها استفاده می شود.
 • سقف کانکس معمولا با عایق گرمایی و صوتی مناسب و پوشش ضدآب (بتن، فلز یا پلیکربنات) پوشانده می شود.
 • درب و پنجره های کانکس با درزبندی و عایق بندی مناسب ساخته می شوند تا عایق بندی صوتی مطلوب را فراهم آورند.
 • سیستم فنی مثل تهویه، گرمایش، سرمایش و روشنایی مناسب نصب می شود.
 • نورگیرها و پنجره ها، کف پوش ها، کابینت ها، تجهیزات مطبخ و بهداشتی و غیره به تناسب نیازمندی ها نصب می شوند.
 • سیستم آب، برق، گاز ، فاضلاب و غیره با تجهیزات ایمنی مربوطه نصب می شود.

به دلیل نیاز به تجهیزات فنی و ایمنی بیشتر ، کانکس مسکونی 50 متری نسبت به کانکس حمل بار گران قیمت تر است.

مشخصات فنی کانکس های مسکونی

مشخصات فنی و نوع مصالح به کار رفته در ساخت کانکس های مسکونی ارتباط مستقیم به نوع مصالح و دیواره های خارجی است که از چوب ترمود و ساندویچ پانل است. سازه های این کانکس با ابعاد بزرگ تری در حالت دو یا چند تکه ساخته و سپس آن را در محل به یکدیگر متصل می کنند.

به دلیل بالا رفتن هزینه ها بسیاری از افراد ترجیح می دهند که از کانکس مسکونی استفاده کنند. کانکس ها سازه های از پیش ساخته ای هستند. که در محل روی هم سوار می شوند. هزینه کانکس ها نسبت به ساخت و ساز آن ها پایین تر است و کانکس ها با توجه به شکل های متفاوتی که دارند طراحی می شوند. کانکس مسکونی یکی از پرکاربردترین کانکس ها است که در اندازه و ابعاد مختلفی طراحی و اجرا می شود.

قیمت کانکس 50 متری به طراحی و اندازه به کار رفته در آن بستگی دارد. برخی از کانکس های مسکونی به پنل خورشیدی مجهز هستند. که از انرژی خورشیدی استفاده می کنند و با توجه به طراحی مدنظر کانکس 50 متری می تواند یک یا دو خوابه نیز باشد.

قیمت کانکس مسکونی 50 متری

قیمت کانکس مسکونی 50 متری

مزیت های کانکس 50 متری

کانکس های مسکونی به طور راحتی ساخته شده اند. و قابلیت جا به جایی دارد. برای ساخت این کانکس زمان زیادی لازم نیست. و می توان آن را در همه شرایط اجرا کرد. از همه مهم تر اینکه برای استفاده از کانکس مسکونی نیازی به گرفتن مجوز و کارهای اداری لازم نیست. هزینه کانکس 50 متری در مقایسه با کانکس ویلایی بسیار پایین تر است.

قیمت کانکس 50 متری

همان طور که گفتیم، قیمت این کانکس ها در بازار متفاوت است و بستگی به جنس، طراحی و سازه این کانکس ها است. و هر چقدر که کیفیت سازه کانکس بالاتر باشد قیمت آن هم بالا می رود. برخی از افراد که می خواهند با هزینه کمتری صاحب کانکس 50 متری شوند. باید مدل ساده تر آن را سفارش دهند، راه حل این است که کانکس دست دوم 50 متری را خریداری نمایند که باید دقت لازم را در هنگام خرید داشته باشند. شیوه درست از کانکس ها مسئله مهمی است که لازم است دانست زیرا هر قدری که از کانکس ها به درستی مراقبت شود طول عمر آن ها بیشتر خواهد شد. قیمت کانکس 50 متری در زمان نوشتن این مقاله حداقل از 4/600/000 تا 5/600/000 است که این قیمت ها متغیر بوده و از امکانات داخلی آن هم بر قیمت آن تاثیر گذار است.

مزایای خرید کانکس ویلایی 50 متری

 • کانکس ویلایی 50 متری مزایاهایی دارد که این مزایا عبارت است از:
 1. ساخت سازه در مدت زمان کم و کم شدن هزینه های ساخت
 2. مقاومت بالا در برابر زلزله به دلیل استفاده از مصالح سبک
 3. کانکس لوکس ویلایی قابلیت جا به جایی دارد .
 4. امکان بازسازی راحت و کم هزینه
 5. در مناطقی که عبور از آن ها اسان نیست می توان از کانکس ویلایی استفاده کرد.
 6. تنوع بسیار بالا در ساخت کانکس ویلایی مدرن
 7. این سازه ها عایق حرارتی مناسبی دارند و انرژی را از بین نمی رود.
 8. کانکس ویلایی 50 متری دارای شکل ظاهری سازه و دارای امکاناتی مانند کانکس های مسکونی را دارا می باشد.
مزایای خرید کانکس ویلایی 50 متری

مزایای خرید کانکس ویلایی 50 متری

سؤالات متداول

1_ امکان خرید کانکس ویلایی در چه شهرهایی وجود دارد؟ امکان خرید کانکس ویلایی در شمال و جنوب کشور فراهم است

2_ قیمت کانکس 50 متری چقدر است؟ قیمت کانکس ها بسته به امکانات و مصالحی که در آن به کار رفته است که متفاوت است. اما قیمت کانس 50 متری از 4/600/000 تا 5/600/000 به صورت متغیر است.

3_ کانکس ویلایی دست دوم برای چه کسانی مناسب است؟ این نوع کانکس برای هرکسی که نیاز به یک ویلای پیش ساخته دارد می تواند مناسب باشد.

4_ قیمت کانکس ویلایی دست دوم چقدر است؟ این نوع کانکس ها به دلیل دست دوم بودنشان از 1/600/000 شروع می شود که قیمتشان گاهی اوقات ممکن است تغییر کند

5_ عایق صوتی و حرارتی در کانکس ها چگونه است؟ به طور عادی دیوارهای خارجی کانکس ها دارای سیستم پانلی به ضخامت 10 سانتی متر هستند و  دارای عایق صوتی و حرارتی بسیار قوی می باشند.