به طور کلی، استفاده از کانکس های ویلایی به دلیل مقاومت بالا و هزینه نسبتا کمتر در مقایسه با سازه های معمولی رواج پیدا کرده است. در بسیاری از نقاط از جمله در مناطق شمالی کشور شاهد انواع مختلف از کانکس های ویلایی هستیم. از طرفی، بسیاری از افراد معتقدند که برای ساخت و سازهای معمول به مجوز و زمان نیازی است. از این رو ما در این مقاله قصد داریم این مسئله را بررسی کنیم که آیا برای کانکس ویلایی به مجوز نیاز است و به چه صورتی انجام می شود. در ادامه با ما همراه باشید.

مجوز کانکس ویلایی

مجوز کانکس ویلایی

مجوز برای کانکس ویلایی

اگر شما زمینی دارید که دارای امتیاز برق و گاز است، می توانید بدون هیچ نگرانی کانکس ویلایی مورد نظرتان را خریداری کنید و آن را در محل مورد نظر نصب نمایید. چرا که در صورت بروز هر گونه مشکل شما می توانید به راحتی کانکس تان را به جای دیگری منتقل نمایید. البته بد نیست که بدانید در اکثریت موارد، ارگان های مربوطه مجوزهای لازم را صادر می نمایند یا اساسا با کانکس های نصب شده در محل کاری ندارند. شاید به همین دلیل است که بسیاری از افراد، استفاده از کانکس های ویلایی را نسبت به ساخت و ساز ویلا ترجیح می دهند.

مجوز برای کانکس ویلایی

مجوز برای کانکس ویلایی

چرا برای کانکس به مجوز نیاز نیست

شاید برای بسیاری از افراد این سوال پیش بیاید که چرا در نصب کانکس فرد به مجوز نیاز ندارد. علت این است که برای این سازه هیچ گونه سندی صادر نمی شود. در ساخت بناهای معمولی فرد نیاز به جواز ساخت، پایان کار، سند و سایر مراحل اداری دارد. این در حالی است که برای کانکس ویلایی نه سندی می دهند و نه برای نصب آن نیاز به جواز ساخت یا پایان کار است. به همین دلیل است که بسیاری از افراد که به دنبال ویلاسازی هستند، ترجیح می دهند که با انتخاب کانکس ویلایی خود را از شر این مراحل اداری رها کنند. در حقیقت، شما کانکس خود را در زمین تان نصب می کنید و این مانند قرار دادن یک جسم خارجی در زمین تان است و عملا شما کار غیر قانونی نکرده اید.

چرا برای کانکس به مجوز نیاز نیست

چرا برای کانکس به مجوز نیاز نیست

مزیت کانکس ویلایی

هنوز هم بسیاری از مردم تمایل به ساخت خانه های سنتی دارند. شاید یکی از دلایل این باشد که درباره کانکس ویلایی و مزیت های آن نمی دانند. در ادامه درباره مزیت های کانکس ویلایی اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهیم.

اول از همه برای نصب کانکس های ویلایی نیاز به جواز نیست.  کافی است که زمینی با امتیاز برق و آب داشته باشید. سپس می توانید در سریع ترین زمان ممکن ویلای مورد نظرتان را در زمین تان نصب کنید. نکته دیگر در رابطه با طراحی بسیار زیبا این ویلاها میباشد. طراحی ویلاهای کانکسی بسیار مدرن و جذاب تر از سازه های معمولی است. نکته برجسته دیگر مقاومت بالای سازه های کانکسی در مقایسه با سازه های معمولی است. از این رو ویلاهای کانکسی در برابر زلزله و طوفان مقاومت بیشتری دارند. از دیگر مزیت های ویلاهای کانکسی هزینه نسبتا ارزان آنها در مقایسه با سازه های معمولی است. همچنین برای این کانکس ها نیازی به مجوز و پایان کار نیست.

امیدوارم که مطالب ما در اینجا برایتان مفید بوده باشد. از اینکه همراه ما بودید از شما سپاسگزاریم.