همان طور که می دانید این روزها بسیاری از افراد به دلیل بالا بودن هزینه های ساخت و ساز و زمان بر بودن این پروسه ترجیح می دهند که از کانکس های پیش ساخته آماده استفاده کنند. این کانکس ها ظرف مدت زمان کمی ساخته شد و نیازی به هزینه های کلان ندارند. با وجود اینکه مزیت های این کانکس ها زیاد است اما دارای معایبی نیز هستند. ما در این مقاله قصد داریم که درباره معایب کانکس ویلایی اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

معایب کانکس ویلایی

معایب کانکس ویلایی

کانکس ویلایی چه معایبی دارد؟

به طور کلی، هر چیزی در کنار فوایدی که دارد دارای معایبی نیز هست. اگر قصد دارید که ساختمان بلندی بسازید نمی توانید از کانکس های ویلایی استفاده کنید. چون این کانکس ها از نظر تراکمی محدود هستند و عمدتا به صورت یک طبقه یا دو طبقه ارائه می گردند. ازدیگر معایب این کانکس های ویلایی این است که نظام مهندسی به طور مستقیم بر آنها نظارتی ندارد. از این رو مهندس هایی که بر این کانکس ها نظارت دارند عمدتا از سوی تولید کنندگان انتخاب می شوند و عملا نظام مهندسی هیچ دخالتی در آنها ندارد. از این رو بهتر بود که مهندسی از خارج از مجموعه تولید بر ساخت این کانکس ها نظارت داشته باشد. مچنین عمر کانکس های ویلایی حدود 25 تا 30 سال است. از این رو می توان گفت که عمر سازه های سنتی تقریبا دو برابر سازه های پیش ساخته است.

کانکس ویلایی چه معایبی دارد؟

کانکس ویلایی چه معایبی دارد؟

هزینه کانکس ویلایی

شاید برای خیلی ها این سوال پیش بیاید که برای کانکس های ویلایی به چقدر هزینه نیاز است. پاسخ قطعی برای این سوال وجود دارد چرا که هزینه کانکس های ویلایی متفاوت است و به عوامل مختلفی از جمله متراژ مورد نظر، نوع نقشه و معماری، نوع جنس انتخابی، امکانات مورد نظر، منطقه مورد نظر برای اجرای سازه و بسیاری از عوامل دیگر بستگی دارد. از این رو، اگر قصد دارید که یک کانکس ویلایی بخرید باید ابتدا با افراد صاحب نظر در این زمینه مشورت کنید و در مورد مکان، متراژ و نقشه مورد نظر اطلاعات را در اختیار آنها قرار دهید تا هزینه ها برای شما برآورد گردد.

هزینه کانکس ویلایی

هزینه کانکس ویلایی

نتیجه گیری

به طور کلی، دلایل زیادی برای محبوب بودن کانکس های پیش ساخته ویلایی وجود دارد. مهم ترین دلیل این است که سرعت اجرای این سازه ها بالا و هزینه اجرای آن در مقایسه با سازه های سنتی بسیار کم است. همچنین دوام و مقاومت کانکس های ویلایی بسیار بالا است. اما در کنار این مزیت ها این کانکس های ویلایی معایبی نیز دارند. برای مثال از سوی نظام مهندسی نظارتی روی آنها نمی شود. یا عمر متوسط آنها تقریبا نصف عمر متوسط یک سازه سنتی است. از این رو اگر قصد اجرای کانکس ویلایی دارید بهتر است که نقاط قوت و ضعف آن را بررسی کنید و سپس متناسب با نیاز و سلیقه تان آن را سفارش دهید. بهتر است قبل از هر گونه اقدامی با افراد صاحب نظر و کارشناس در این زمینه مشورت کنید تا بهترین و درست ترین تصمیم را اتخاذ کنید. از اینکه همراه ما بودید متشکریم.