کانکس سازی

کانکس بازیافت

کانکس بازیافت

همان طور که می دانید کانکس انواع مختلفی دارد که یکی از آن ها کانکس بازیافت می باشد. در این مطلب قصد داریم در مورد کانکس بازیافت صحبت کنیم. پس تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

کانکس بازیافت که می توان آن را به عنوان کیوسک خدمات شهری معرفی کرد، طراحی و تولید آن برای شهرداری استان ها به صورت اختصاصی صورت می گیرد.

در واقع می توان گفت که کاربرد کانکس بازیافت، جمع آوری پسماندهای کاغذی مثل روزنامه، دفتر و… می باشد تا آن ها را به مرحله بازیافت و برگشت برساند.

تلفن همراه
تلفن دفتر فروش
ساعت کاری

8 صبح - 5 عصر

جدول مطالب این صفحه

 

کانکس بازیافت

کاربرد کانکس بازیافت

برای تولید اکثر محصولات به ویژه کاغذ نیاز به قطع درختان است؛ این امر به مرور زمان موجب از بین رفتن جنگل ها می شود. اگر بخواهیم این خسارت وارده شده به منابع طبیعی را جبران کنیم، هزینه و زمان زیادی لازم است. بدین ترتیب جوامع بشری تصمیم گرقتند که با جمع آوری پسماند و زباله های خود، آن ها را به یک محصول دیگر تبدیل کنند تا در هزینه و زمان صرفه جویی شود. به همین خاطر سازمان ها و نهادهای دولتی شروع به جمع آوری و تفکیک پسماند ها از سطح شهرها کردند. این طرح رفته رفته پیشرفت و گسترش یافت و نیز نیازمند به یک محیطی برای جمع آوری پسماندهای خشک و کاغذهای باطله شد. در همین راستا طراحی کیوسکی به نام کانکس بازیافت به همین منظور صورت گرفت و در شهرهای مختلف نصب و مورد استفاده واقع شد.

تقریبا 10 سال از طراحی و راه اندازی کانکس بازیافت می گذرد و تا به الان پیشرفت های زیادی را شاهد بودیم و به میزان قابل توجهی توانسته ایم از منابع طبیعی محافظت کرده و نیز در هزینه ها و زمان صرفه جویی کنیم. این طرح اگر با همکاری و استقبال شهروندان همراه نباشد، به موفقیت نخواهد رسید؛ اما خوشبختان افراد ثابت کرده اند که از فرهنگ اجتماعی بالایی دارند و استفاده بهینه ای از کانکس بازیافت می کنند.

در شهرهایی که از کانکس بازیافت استفاده می کنند، نشان دهنده توسعه صنعتی و فرهنگ درست آن ها است؛ زیرا به چرخه حیاط آسیب های کمتری را می رسانند.

کاربرد کانکس بازیافت

مزایای کانکس بازیافت

در ادامه مطلب به معرفی و توضیح چند نمونه از مزایای کانکس بازیافت می پردازیم.

مزایای کانکس بازیافت

قابلیت حمل

قابلیت جابجایی یکی از مزایای کانکس بازیافت به شمار می آید که می توان به راحتی آن را به مکان های مختلف حمل کرد. اکثرا این نوع کانکس ها را چرخدار سفارش می دهند تا در زمان حمل مشکلی پیش نیاید.

نصب آسان و سریع

کانکس های بازیافت خیلی سریع و در کوتاه ترین زمان امکان ساخت و نصب را دارند؛ بدین ترتیب شما هر موقع که بخواهید می توانید خیلی زود یک سازه ای به منظور جمع آوری پسماندها و زباله ها داشته باشید.

 

شاید این مطالب هم برای شما مفید باشد:(کلیک کنید)

عایق حرارتی و برودتی

از دیگر مزایای کانکس بازیافت، می توان به عایق حرارت و برودت و نیز عایق خیلی عالی در مقابل صوت اشاره کرد؛ زیرا از فوم عایق پلی استایرن به ضخامت 4 سانتی متر در تولید این نوع کانکس ها استفاده می شود.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *