کانکس های تجاری در مکان های عمومی به منظور فعالیت های تجاری مثل کافی شاپ، رستوران، بوفه و… نصب می شوند. در واقع کانکس تجاری یک مغازه کوچکی است که افراد با استفاده از آن به کسب و کارهای تجاری مشغول هستند. ویترین و چیدمان ظاهری این کانکس ها با توجه به نوع کسب و کار متفاوت می باشند. بدین ترتیب تنوع ظاهری و ابعاد کانکس باهم فرق داشته و شما می توانید بر اساس شغل خود، کانکس مناسب را انتخاب و خریداری کنید.

کانکس تجاری

کانکس تجاری

مشخصات کانکس تجاری

همان طور که می دانید بسیاری از افراد به سمت فروشگاهایی که نما و ویترین زیبایی دارند، جذب می شوند. به همین خاطر در کانکس های تجاری، نحوه نمایش محصولات در ویترین، نورپردازی، نمای خارجی و نوع مصالح از اهمیت زیادی برخوردار هستند؛ باید به این نکات در طراحی اولیه این نوع کانکس توجه کافی شود. بر روی بازشوهای کانکس های تجاری حفاظ و کرکره های برقی تعبیه شده که امنیت آن ها را بالا می برد.

از دیگر مشخصات کانکس تجاری می توان به انتخاب مصالح با کیفیت در ساخت آن اشاره کرد. برای این که به مرور زمان دچار فرسودگی و رنگ پریدگی نشوند، از بهترین و باکیفیت ترین مصالح در ساخت کانکس تجاری استفاده می شود تا به مدت طولانی ظاهر زیبای آن حفظ شود و نیز بتوان با مواد خاص اقدام به شستشو و گردگیری کرد.

کانکسی که برای کسب و کار تجاری فست فود به کار می رود، به خاطر استفاده از مواد غذایی باید کف و دیوارهای آن قابل شستشو باشد.

 

مشخصات کانکس تجاری

مشخصات کانکس تجاری

خرید کانکس تجاری

اگر قصد خرید کانکس تجاری برای کسب و کارتان هستید، در مرحله اول اقدام به تعیین شرایط مورد نیاز و نوع فعالیت برای آن کنید. در مرحله بعدی به دنبال طرح هماهنگ بگردید.

در حالت کلی اگر بخواهید یک کانکس تجاری خوب خریداری کنید، بهتر است اول از کار خود به صورت سه بعدی یک طرحی را آماده کرده که در این صورت بسیاری از جزئیات آن مشخص می شود؛ سپس سفارش ساخت آن را دهید. البته ساخت سازه موردنظر مقداری هزینه بر خواهد بود. برای صرفه جویی در هزینه ها می توانید از بین کانکس های تجاری از پیش ساخته شده یکی را که شباهت زیادی به طرح موردنظر شما دارد انتخاب و خریداری کنید. در این صورت از نظر زمان و هزینه ها به میزان قابل توجهی صرفه جویی می شود.

خرید کانکس تجاری

خرید کانکس تجاری

مجوز کانکس تجاری

مجوز راه اندازی کانکس تجاری یکی از مسائل مهمی برای شروع کسب و کار افراد می باشد. نمی توان از سازمان های مرتبط به راحتی مجوز راه اندازی این نوع کانکس ها را گرفت. زیرا اگر به همه افراد مجوز داده شود، مغازه های موجود در شهر افزایش یافته و در کسب و کارها خلل به وجود می آید. مجوز راه اندازی کانکس تجاری برای یک مکان خاص، بعد از این که تحقیقات شهرداری و سازمان های مرتبط کامل و دقیق انجام شد، صادر می شود. همچنین شایان ذکر است که صادر شدن پروانه نصب این نوع کانکس، بیشتر برای مناطق توریستی، پارک ها و… صورت می گیرد.

با توجه به بیانات گفته شده، برای راه اندازی کسب و کار به وسیله کانکس تجاری، بهتر است اول به دنبال یک طرح توجیهی خوب باشید، سپس مراحل اداری آن را برای گرفتن مجوز طی کنید.