کانکس (Container) یک واحد حمل و نقل استاندارد است. که برای جابجایی کالاها به کار می رود. کانکس ها اغلب در کشتی های کانتینری یا قطار های کانتینری حمل می شوند. البته کاربری های مختلفی دارند که در این وبلاگ از آن ها برایتان صحبت کرده ایم. کانکس فروشی به معنای خرید، فروش، اجاره یا مبادله کانکس هاست. این کار معمولا توسط شرکت هایی انجام می شود. که در زمینه خدمات لجستیک و حمل و نقل کانتینری فعالیت می کنند.

کانکس فروشان. کانکس ها را از تولیدکنندگان خریداری کررده و سپس آنها را به مصرف کنندگان که متقاضی استفاده از کانکس هستند. فروش یا اجاره می دهند. فروش کانکس و سازه های پیش ساخته برای کاربری های مختلف از جمله کیوسک خدمات شهری و سازه های اسکان موقت موضوعی است. که در ادامه با انواع فروش کانکس ها  آشنا می شویم.

انواع کانکس

  • فروش کانکس کارگاهی: این سازه برای استفاده در کارگاه های ساختمانی و عمرانی استفاده میشود. که پیمانکاران جهت اسکان موقت به عنوان دفتر کارگاه استفاده می کنند. و از این رو این سازه ها را کانکس کارگری می نامند. در بسیاری از مناطق به علت دور بودن کارگاه از شهر و با داشتن نیروی کار زیاد و درنظرگرفتن سرما و گرمای زیاد باید از طریق این سازه های پیش ساخته محلی برای اسکان موقت در آنها بنا کرد. ولی ساخت بنای موقت با مصالح بنایی دارای مشکلاتی مانند زمان زیاد ساخت، نداشتن قابلیت جابجایی و مشکلات تخریب در تمام شدن پروژه خواهد داشت. که از این رو استفاده از این سازه های پیش ساخته مناسب می باشد. این نوع سازه ها دارای دو نوع سبک و سنگین است.
  • فروش کانکس کارگاهی سبک: فروش نوع سبک برای کارگاه های موقت و چندماهه تا حداکثر دوساله می باشد. چراکه این نوع کارگاه ها معمولا پس از کار و یا تمام شدن پروژه دیگر به سازه های خود نیاز نداشته و در تولید آن از مصالح سبک تری استفاده میشود. تا قیمت تمام شده کاهش یابد و برای کارگاه های موقت مقرون به صرفه می باشد. البته در کنار سبک کردن مصالح عمر سازه هم کاهش می یابد. اما با توجه به کوتاه بودن زمان اجرای پروژه مشکلی پیش نخواهد آمد.
  • فروش کانکس کارگاهی سنگین: در برخی موارد مانند مورد قبلی خریدار قبل استفاده از سازه در کارگاه های بزرگ و طولانی مدت مانند کارگاه احداث در ساخت تونل ها و پل های بزرگ را دارد و در کارگاه های کوچک پس از تمام شدن کار کانکس را در کارگاه های دیگر خود مورد استفاده قرار میدهد. و از پروژه ای به پروژه دیگر می برند، در این شرایط دوام و پایداری مهم است و فروش کانکس های کارگاهی سنگین برای این مشتریان قرار داده شده است.
  • فروش کانکس فروشگاهی: کانکس فروشگاهی، کانکس هایی هستند. که برای استفاده به عنوان فضای فروشگاهی طراحی و ساخته شده اند. این کانکس ها معمولا شامل ویژگی هایی مانند درهای بزرگ، نورپردازی، تهویه و سیستم ایمنی مناسب برای استفاده به عنوان فروشگاه می باشند. این نوع محصولات از نوع کانکس کامپوزیتی می باشند و برای استفاده در مناطق شهری و با هدف خدمت رسانی به شهروندان استفاده میشوند. به طور معمول فروش کانکس فروشگاهی نیازمند طراحی های اختصاصی و رنگ بندی های مختلف است و هر خریدار با توجه به نیاز خود میتواند طرح مورد نظر خود را انتخاب کند. کیوسک های مطبوعاتی و باجه های دستگاه ها نمونه ای از این نوع محصولات هستند.

فروش کانکس فروشگاهی به معنای خرید، فروش یا اجاره این نوع کانکس های تبدیل شده برای استفاده به عنوان فضای فروشگاهی است. این کار معمولا توسط شرکت هایی انجام می شود که در زمینه فروش و اجاره فضاهای تجاری فعالیت می کنند. فروشندگان کانکس فروشگاهی کانکس ها را از تولیدکنندگان و مالکان کانکس فروشگاهی خریداری می کنند. و سپس آنها را به مشتریانی که نیاز به فضای فروشگاهی دارند فروش یا اجاره می دهند. آنها ممکن است خدمات جانبی مانند مدیریت ملک و معاملات را نیز ارائه دهند.

  • فروش کانکس پانلی: کانکس پانلی، کانکسی است که برای تبدیل به فضای کار طراحی شده است. این کانکس ها اغلب با اضافه کردن دیوارهای جداکننده، درها، پنجره ها، تهویه، روشنایی، برق و سایر نیازهای فضای کار ساخته می شوند. فروش کانکس پانلی به معنای خرید، فروش یا اجاره این نوع کانکس های تبدیل شده برای استفاده به عنوان فضای کار است. این کار معمولا توسط شرکت هایی انجام می شود. که در زمینه اجاره، فروش و اخذ خدمات مربوط به فضای کار فعالیت می کنند.

فروشندگان کانکس پانلی، کانکس ها را از تولیدکنندگان و مالکان کانکس پانلی خریداری می کنند. و سپس آنها را به مشتریانی که نیاز به فضای کار دارند، فروش یا اجاره می دهند. آنها ممکن است خدمات جانبی مانند مدیریت ملک و معاملات را نیز ارائه دهند.

این سازه مانند محل هایی سرد و گرم است. چون در بدنه آنها عایق هایی تزریق شده که هرگونه تبادل حرارتی با محیط خارجی سازه جلوگیری میکند. فروش کانکس پانلی بیشتر برای مناطق کوهستانی و مناطق جنوبی کشور میباشد. و برای انواع کاربری ها از جمله مسکونی و کارگاهی میتوان از آن استفاده کرد.

  • فروش کانکس ویلایی: فروش کانکس ویلایی با کانکس های دیگر متفاوت است. چراکه دارای ابعاد بزرگتری است و در بسیاری از موارد نیازمند حضوری و مراحلی مانند طراحی پلان و نمای سه بعدی سازه خواهد بود و پس از فروش امکان دارد که نیازمند نصب و راه اندازی در محل برای سازه های خیلی بزرگ باشد. کانکس ویلایی یا ویلا کانکس، کانکس هایی هستند که به عنوان واحدهای مسکونی دائمی یا موقت تبدیل شده اند. این کانکس ها معمولا شامل مجموعه کاملی از ویژگی های مسکونی مانند سیستم گرمایش و تهویه، آبرسانی، برق و غیره می باشند.
انواع کانکس

انواع کانکس

فروش کانکس ویلایی به معنای خرید، فروش یا اجاره این نوع کانکس های تبدیل شده برای مسکن است. این کار معمولا توسط شرکت هایی انجام می شود. که در زمینه فروش و اجاره ویلاها و خانه های مسکونی فعال هستند. فروشندگان کانکس ویلایی ویلاهای کانکسی را از شرکت های تولید کننده یا مالکان کانکس ها خریداری کرده و آنها را به مشتریان عرضه می کنند. آنها معمولا خدمات جانبی مربوط به فروش ملک مانند بازدید، ارزیابی، تأمین مالی و مدیریت معاملات را نیز ارائه می دهند.

  • فروش کانکس سیار: کانکس سیار یکی از محصولات پرکاربرد برای استفاده در مکان های عمومی است. که دارای استفاده های زیادی از جمله اورژانس و ایستگاه پلیس راه می باشد. این سازه ها با ابعاد و امکانات متفاوتی به فروش می رسد. کاروان های مسافرتی در این دسته اند که دارای محل های استراحت و آشپزخانه ها نیز هستند. این سازه ها معمولا دارای دو محور چرخدار است که از محلی به محل دیگر جابجا می شوند. کانکس سیار ، کانکسی است که برای حمل و نقل به سادگی می توان آن را جابجا کرد. این کانکس ها معمولا چرخ هایی دارند که با انجام حرکات جابجایی ساده امکان حرکت آنها را فراهم می کند.

فروش کانکس سیار به معنای خرید، فروش یا اجاره این نوع کانکس های قابل حمل است. این کار معمولا توسط شرکت هایی انجام می شود. که در زمینه تولید، تعمیر و خدمات مربوط به کانکس ها و سایر واحدهای حمل و نقل فعالیت می کنند.

فروشندگان کانکس سیار کانکس را از تولیدکنندگان یا مالکان کانکس سیار خریداری کرده و سپس آنها را به مشتریان عرضه می کنند. آنها معمولا خدمات جانبی مربوط به فروش و اجاره این واحدهای حمل و نقلی مانند تعمیرات، تعویض قطعات و مدیریت معاملات را نیز ارائه می دهند.

  • آیا در مورد کانکس فروشی سؤال دیگری دارید؟ ما میتوانید برای پرسیدن سوال و هر گونه مشاوره با متخصصان فروش ما تماس بگیرید.

سؤالات متداول

1_ فروش کانکس دست دوم چگونه است؟ فروش کانکس های دست دوم به گونه ای است که با تمام شدن پروژه برای آن اقدام به تهیه سازه پیش ساخته نموده و به عنوان کانکس دست دوم به فروش میرسد.

2_ فروش کانکس نگهبانی به چه صورت است؟ کیوسک های نگهبانی دارای انواعه مختلفی است و به عنوان یک کانکس نگهبانی و محل استقرار یک نفر برای ثبت ورود و خروج یک مجموعه مورد استفاده است.

3_ فروش کانکس 15 متری با نمای چوب چقدر است؟ قیمت فروش این نوع کانکس ها چون از چوب طبیعی ساخته شده بین 27/200/000 تا 54/700/000 تومان به فروش میرسد.

4_ آیا میتوان بصورت سفارشی محل درب و پنجره در فروش کانکس ها تغییر داد؟ بله، به راحتی میتوان مطابق با نظر خود تغییر داد و این تغییرات تفاوتی در قیمت آنها ایجاد نخواهد کرد.