این روزها، به دلیل بالا رفتن هزینه ساخت و ساخت های سنتی، بسیاری از افراد تمایل دارند که از کانکس های ویلایی استفاده نمایند.  به همین دلیل استفاده از کانکس به طور گسترده ای با استقبال رو به رو شده است. کانکس های ویلایی بسیار محبوب است و در بسیاری از نقاط ییلاقی از این کانکس ها استفاده می کنند. این کانکس ها در طرح ها و مدل های مختلفی عرضه می شوند. همچنین می توان آنها را بنا به درخواست مصرف کننده سفارشی سازی کرد. در میان کانکس های ویلایی، کانکس ویلایی دو خوابه بسیار محبوب است. زیرا اندازه آن معقول است و می تواند نیاز بیشتر افراد را رفع کند. در این مقاله ما به طور انحصاری درباره کانکس ویلایی دو خوابه اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهیم.

کانکس ویلایی دو خوابه

کانکس ویلایی دو خوابه

طراحی کانکس ویلایی دو خوابه

به طور کلی، بیشتر کانکس های ویلایی از یک طراحی مشابهی برخوردارند. همه کانکس ها دارای ورودی یا کفشکن هستند که از آن طریق وارد سال پذیرایی می شوید. سپس سالن پذیرایی به آشپزخانه و سرویس بهداشتی راه دارد. در صورتی که کانکس ویلایی مورد نظرتان دو اتاق خوابه باشد در اتاق ها به راه رویی که در سالن تعبیه شده باز می گردد.

اتاق خواب فضایی است که افراد در آن استراحت می کنند. در حقیقت، یک فضای خصوصی برای هر واحد مسکونی به حساب می آید. در رابطه با کانکس نیز این مسئله صدق می کند و به همین دلیل است که سعی می شود درب اتاق خواب ها در بخشی از پذیرایی باشد که در آن راهرویی تعبیه شده است. این راهرو باعث می شود که کمترین دید را نسبت به سالن پذیرایی داشته باشد. در زمان طراحی کانکس ویلایی فضایی برای اتاق خواب ها در نظر گرفته می شود که از مساحت کل کانکس آن فضا را کم می کنند.

همچنین پنجره اتاق خواب ها باید به گونه ای تعبیه شود که بیشترین روشنایی را به سمت اتاق ها هدایت نماید و همچنین دید کافی را برای افراد داخل اتاق فراهم کند. با توجه به ابعاد اتاق و موقعیت آن،  اگر از دو پنجره در دو جهت مختلف استفاده شود، فضا بهتر خواهد بود. همچنین در داخل این اتاق ها باید کمد دیواری نیز تعبیه شود تا افراد بتوانند وسایل اضافه خود یا چیزهایی مانند رختخواب را در آن بگذارند.  به منظور اینکه درب کمد دیواری فضای زیادی را در زمان باز و بسته شدن اشغال نکند بهتر است که از درب های ریلی استفاده گردد.

سرویس بهداشتی نیز باید به گونه ای تعبیه شود که افراد بتوانند به راحتی از طریق پذیرایی به آن دسترسی داشته باشند. همچنین بهتر است که تا امکان، سرویس بهداشتی در نزدیکی درب ورودی کانکس قرار بگیرد. در صورتی که متراژ کانکس زیاد باشد می توان چندین سرویس بهداشتی را تعبیه نمود.

به طور کلی، در بین کانکس های ویلایی، کانکس ویلایی دو خوابه بسیار محبوب است و به طور گسترده استفاده می شود. امیدواریم که مطالب ما درباره کانکس ویلایی دو خوابه برایتان مفید باشد. از اینکه همراه ما بودید سپاسگزاریم.

طراحی کانکس ویلایی دو خوابه

طراحی کانکس ویلایی دو خوابه