این روزها، بازار کانکس ویلایی پیش ساخته بسیار گرم است. بالا رفتن هزینه های ساخت و ساز ویلاهای سنتی و برخی از شرایط جغرافیایی و زمان بر بودن اجرای ویلاهای سنتی باعث شده است که بسیاری از افراد از کانکس های ویلایی پیش ساخته استفاده کنند. ما در اینجا قصد داریم که به شما بگوییم کانکس ویلایی پیش ساخته چیست و چه کاربردی دارد.

کانکس ویلایی پیش ساخته

کانکس ویلایی پیش ساخته

کانکس ویلایی

این روزها کانکس های ویلایی طرفداران زیادی پیدا کرده اند. این کانکس ها در واقع سازه های پیش ساخته ای هستند که عمدتا برای کاربری های مسکونی و ویلایی در جاهای خوش آب و هوا در خارج از شهرها مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع می توان گفت که این کانکس شکل مدرنی از ویلاها هستند و امکانات یک ویلا سنتی را به کاربران ارائه می دهد. از طرفی در مقایسه با ویلاهای سنتی، اجرای کانکس ویلایی بسیر راحت است و به زمان کمی نیاز دارد. همچنین هزینه های ساخت این نوع ویلاها در مقایسه با ویلاهای سنتی بسیار کمتر است.عمر این ویلاها حدود سی سال است و بعد از این مدت یا در طول این مدت مانند ویلاهای سنتی می توانید آنها را ترمیم یا بازسازی نمایید.

کانکس ویلایی

کانکس ویلایی

انواع کانکس ویلایی پیش ساخته

کانکس های ویلایی پیش ساخته در اشکال مختلفی ارائه شده اند و به گروه های مختلفی تقسیم می گردند. کانکس ویلایی پیش ساخته شامل دو نوع کانکس ویلایی ساندویچ پنل و کانکس ویلایی سایدینگ است. کانکس ویلایی ساندویچ پنل عمدتا از پنل های دیواری و سقفی درست شده است. ضخامت این کانکس ها چیزی حدود 4 تا 10 سانتی متر است. مقاومت این کانکس ها در برابر تغییرات دمایی شدید بسیار بالا است.  کانکس های ویلایی سایندینگ  دارای یک اسکلت فلزی محکمی هستند و در ساخت آنها از چند ستون استفاده می شود. همچنین در ساخت این کانکس ها از ورقه های دیواری و سقفی نیز استفاده می شود. این نوع کانکس ها معمولا به لحاظ معماری و طراحی بسیار زیبا هستند.

انواع کانکس ویلایی پیش ساخته

انواع کانکس ویلایی پیش ساخته

پمزیت های استفاده از کانکس ویلایی پیش ساخته

به طور کلی، کانکس ویلایی پیش ساخته مزیت های زیادی را برای مردم به همراه داشته است. برای مثال سرعت اجرای این کانکس ها بسیار بالا است و به راحتی می توان آنها را نصب نمود. یکی از دلایلی که باعث محبوبیت زیاد این کانکس ها شد دقیقا سرعت اجرای بالای آنها است. همچنین کانکس های ویلایی پیش ساخته مقاومت بسیار بالایی دارند به همین دلیل در برابر بلایای طبیعی مانند زلزله و طوفان بسیار مقاوم اند. همچنین می توان این سازه ها را به راحتی جا به جا نمود. از این رو می توانید به راحتی ویلای خود را در یک منطقه جمع کرده و در منطقه دیگر آن را تعبیه کنید.  معمولا در ساخت این کانکس های ویلایی پیش ساخته از عایق پلی اورتان استفاده می گردد. این کانکس ها مانند یک ویلای سنتی امکانات بسیار خوبی را به کاربران ارائه می دهند و دارای تاق خواب مستر، اتاق پذیرایی، آشپزخانه و سرویس بهداشتی هستند. در رابطه با کانکس های ویلایی پیش ساخته با متراژ های بزرگتر امکانات بیشتر می شود و مواردی چون کتابخانه، سالن ناهارخوری و چیزهایی از این قبیل نیز اضافه می گردد. امیدواریم که مطالب ما برایتان مفید بوده باشد.