احتمالا تا به امروز کانکس های زیادی را در ساختمان ها در حال ساخت، غرفه ها و یا جاهای دیگر مشاهده کرده اید. هر یک از شما درباره کانکس یک تصور دارید. اما بسیاری از شما نمی دانید که کانکس های ویلایی نیز وجود دارد و امکانات باورنکردنی را به افراد ارائه می دهند. ما در این مقاله قصد داریم درباره کانکس ویلایی اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

کانکس ویلایی

کانکس ویلایی در حقیققت یک سازه از قبل ساخته شده یا آماده است که تنها در محل مورد نظر روی هم سوار شده و اجرا می گردد. این کنکس ها عمدتا در فضاهای غیر شهری یعنی مناطق یلاقی و خوش آب و هوا مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به سهولت اجرای این کانکس ها و هزینه های کم آن در مقایسه با روش های سنتی ساخت ویلا، کانکس ها ویلایی خیلی زود مورد استقبال مردم قرار گرفتند. اگر به شما کشور سفر کنید انواع مختلفی از کانکس های ویلایی را مشاهده خواهید کرد. همچنین برخی از افراد به دلیل دشوار بودن شرایط اداری ساخت و ساز و زمان بر بودن سازه های سنتی، ترجیح می دهند که از کانکس های ویلایی استفاده کنند. دو نوع مختلف از کانکس ویلایی وجود دارد که ما در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

کانکس ویلایی

کانکس ویلایی

انواع کانکس های ویلایی

عمدتا دو نوع متداول از کانکس ویلایی وجود دارد که شامل کانکس های ویلایی ساندویچ پنل و کانکس های ویلایی سایدینگ هستند.

انواع کانکس ویلایی

انواع کانکس ویلایی

کانکس های ویلایی ساندویچ پنل

این کانکس ها دارای پنل های دیواری و سقفی اند که ضخامت آنها متفاوت است و با توجه به سازه و درخواست مشتری می تواند بین 4 تا 10 سنتی متر باشد. این کانکس ها به طور قابل توجی نسبت به آب و هوای شدیدا سرد یا شدیدا گرم مقاوم اند. از این رو این کانکس ها را در مناطق جغرافیایی که آب و هوای سختی دارند استفاده می نمایند. کانکس های ویلایی ساندویچ پنل می توان در ابعاد و اشکال مختلف اجرا نمود و در اجرای آنها محدودیت وجود ندارد.

کانکس های ویلایی ساندویچ پنل

کانکس های ویلایی ساندویچ پنل

کانکس های ویلایی سایدینگ

این کانکس ها در واقع نوعی سازه پیش ساخته اند که روش اجرای آنها با کانکس های ویلایی ساندویچ پنل متفاوت است. از اسکلت فلزی محکم در ایجاد این سازه ها استفاده می شود که معمولا ستون های محکم و متعددی دارد که امنیت آن را تضمین می کند. نام دیگر کانکس های ویلایی سایدینگ، ویلای کانادایی است و علت این نام گذاری این است که نخستین بار از این نوع ویلاها در کانادا استفاده شد.

کانکس های ویلایی سایدینگ

کانکس های ویلایی سایدینگ

مزایای استفاده از کانکس های ویلایی

استفاده از کانکس های ویلایی مزیت های زیادی را به همراه دارد. برای مثال شما می توانید در کمترین زمان ممکن صاحب یک ویلا شوید. همچنین هزینه های ساخت و اجرای ویلای کانکسی مقرون به صرفه است. در این حال این ویلاها مقاومت نسبتا خوبی نسبت به بلایای طبیعی مانند زلزله دارند. امکان خرید و فروش این ویلا ها نیز مانند ویلاهای سنتی وجود دارد. علاوه بر این، شما می توانید به راحتی این ویلا را جا به جا کنید و آن را در هر جایی که می خواهید اجرا نمایید. امیدواریم مطالب ما برایتان مفید باشد.