موضوعی که در این مقاله می خواهیم به صحبت درباره آن بپردازیم، کانکس ویلایی است. کانکس ویلایی در تمامی مواردی که به سوئیتی نقلی و کوچک برای آشپزخانه و حتی سرویس بهداشتی نیاز داشته باشید، فضای امن و کافی در اختیار شما می گذارد. با این شرایط کافیست با اقدام به مراکز مرتبط، در عرض چند ساعت کانکس ویلایی خود را را خریداری و به محل مورد نظر  انتقال دهید. به طور حتم تا به امروز بار ها با مشکل کمبود فضا مواجه شده اید. اما در این شرایط به جای اقدام به خرید یک کانکس ویلایی، راه حل های پر هزینه تری انتخاب کردید. اگر در ادامه مطلب با ما همراه شوید، با تمامی کاربرد و مزیت های کانکس ویلایی شما را آشنا خواهیم کرد.

کانکس ویلایی

کانکس ویلایی

آشنایی با انواع کانکس ویلایی

پیش از شروع هر گفتاری، باید بدانیم کانکس ویلایی چیست؟ کانکس ویلایی در واقع به نوعی از سازه پیش ساخته می گویند که معمولا با کاربری ویلایی و مسکونی در ملک و فضا های ییلاقی همچون شمال کشور و پایتخت آن و مناطق دیگری از این نظیر، استفاده می شود.  با استفاده از این کانکس ها می توانید در برابر زلزله در امان بمانید. کانکس های ویلایی را می توان به دو دسته کانکس ویلایی سایدینگ و کانکس ویلایی ساندویچ پانل تقسیم نمود.

آشنایی با انواع کانکس ویلایی

آشنایی با انواع کانکس ویلایی

کانکس ویلایی سایدینگ

نخستین دسته از کانکس های ویلایی، که می خواهیم به بررسی آن ها بپردازیم، کانکس های ویلایی سایدینگ هستند. ساختار کلی این کانکس ها ها مجموعه ای از ستون های متعدد در یک اسکلت فلزی محکم است که ورقه های سقفی و دیواری به صورت افقی روی آن ها سوار می شوند. سایدینگ کانکس ها نسبت به نوع دیگر کانکس های ویلایی، از زیبایی ظاهری بیشتری برخوردار هستند. از آنجایی که این سازه ها برای اولین بار در کشور کانادا به تولید رسیدند، تحت عنوان ویلای کانادایی نیز شناخته می شوند. در فواصل موجود بین ستون های این سازه، عایق بندی از جنس پلی استایرن مشاهده می شود.

کانکس ویلایی سایدینگ

کانکس ویلایی سایدینگ

کانکس ویلایی ساندویچ پانل

ساختمان های پیش ساخته تحت عنوان کانکس ویلایی ساندویچ پانل، از  نظر ساختاری  و روش اجرا با دسته قبلی تفاوت هایی دارند. عایق بودن در برابر گرما و سرما، باعث شده تا این دسته از کانکس ها در مناطق مختلف با آب و هوای سخت و متنوع مورد استفاده قرار گیرند. این ویژگی از بزرگترین مزیت های کانکس های ساندویچ پانل محسوب می شود. با انواع ابعاد و نقشه و بدون وجود هیچ محدودیتی می توان این نوع کانکس ها را ساخت. جالب است بدانید که این کانکس، هم به صورت پیش ساخته و هم در محل مورد نظر قابل اجر هستند. از دیگر قابلیت های این سازه ها می توان به جابه جایی راحت و جدا شدن قطعات آن اشاره کرد.

کانکس ویلایی ساندویچ پانل

کانکس ویلایی ساندویچ پانل

سخن پایانی

از همراهی شما تا پایان مقاله امروز از شما متشکریم. امیدواریم مطالب امروز برای شما مفید و موثر واقع شود.

شما کدام دسته از کانکس های ویلایی را برای اقامت ترجیح می دهید؟ به نظر شما کانکس های ویلایی چه قابلیت های دیگری در اختیار ما می گذارند؟