کانکس ویلایی کانکسی است که از سازه های پیش ساخته برای پروژه های ساخت و ساز ویلا در شمال مورد استقبال گرفته است. ویلاهای کانکسی یا ویلاهای پیش ساخته را می توان گزینه ای مشابه با خانه های پیش ساخته با قدمتی شناخته شده دانست.

این سازه های پیش ساخته برای ساخت ویلا مناسب هستند. در تمام کشورهای جهان و در مناطق مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. مهم ترین مزایای استفاده از ویلاهای پیش ساخته، کاهش هزینه های ساخت مسکن و از بین بردن نگرانی های زیست محیطی است.

کانکس ویلایی

کانکس ویلایی

وقتی از ویلای کانکسی استفاده می کنید، فقط سازه ها در محل مورد نظر نصب می شوند و ضایعات در پروژه های ساختمانی به حداقل خواهد رسید. انواع کانکس های ویلایی در ابعاد و اندازه های مختلف، خانه هایی ارزان تر و پایدارتر از ویلاهای سنتی را فراهم می کنند.

دلایل زیادی وجود دارد که باعث شهرت و پرکاربردترین انواع کانکس ویلا می شود. بسیاری از این دلایل همان مزایای کانکس های ویلایی است. که از مهم ترین مزایای کانکس ویلایی کاهش هزینه ها و نصب سریع و آسان و تنوع طرح و مدل می توان اشاره کرد. کانکس های ویلایی به طور پیش ساخته شده در کارخانه وجود دارند. و باید سازه ها را از آن جا به محل نصب منتقل کرد.

ویلاهایی که به صورت سفارشی سازی از سازه های کانکس ویلا تشکیل شده اند از مصالح مقاوم ساخته شده و اجزای مختلفی دارند. همانند یک ویلای سنتی امکانات کامل را فراهم می کنند. خانه های پیش ساخته و ویلای پیش ساخته، در محل ساخت مونتاژ می شوند و هزینه نیروی کار کاهش پیدا می کند.

انواع کانکس ویلایی

انواع کانکس ویلایی

انواع کانکس ویلایی

به طور کلی کانکس ویلایی به دو نوع اصلی تقسیم می شود که عبارت است از:

الف: کانکس ویلایی ساندویچ پانل: این نوع سازه تشکیل شده از پانل دیواری و سقفی که بنا به درخواست خریدار ضخامت آن مشخص می شود. بزرگترین مزیت این نوع سازه عایق بودن دربرابر سرما و گرمای زیاد آن می باشد. و در مناطق سخت اقلیم از این نوع سازه استفاده می شود.

ب: کانکس ویلایی سایدینگ: این نوع کانکس از اسکلت فلزی با ستون های زیادی ساخته شده است. که برروی آن ها ورق هایی به صورت افقی نصب می شوند. مزیت این نوع سازه نسبت به کانکس ویلایی ساندویچ پانل زیبایی ظاهری آن است. در کشورهای مختلف با این نوع سبک ساخته می شوند.