کانکس سازی

کانکس سفارتخانه

کانکس سفارتخانه

کانکس سفارتخانه، جایگاهی برای استقرار یافتن نیروهای امنیتی در مقابل درب سفارتخانه ‌ها  است. اگر حتی یکبار گذرتان به حوالی سفارتخانه ‌ها افتاده باشد بی‌شک کیوسک های سبز رنگ کوچک با نوشته پلیس دیپلماتیک توجه شما را به خود جلب کرده است. کانکس سفارتخانه عموماً توسط گروهی از مهندسان مجرب طراحی و سپس تولید می‌ شوند. اگر اطلاعات و شناخت کافی از کانکس سفارتخانه ‌ها  ندارید، ما به شما مطالعه این مقاله از سایت را پیشنهاد می‌کنیم. پس در ادامه همراه ما باشید

تلفن همراه
تلفن دفتر فروش
ساعت کاری

8 صبح - 5 عصر

جدول مطالب این صفحه

مشخصات کانکس سفارتخانه

کانکس سفارتخانه در واقع کیوسک کوچکی با ابعاد استاندارد بوده که کوچک‌ترین ضلع آن 1 در 1 متر و بزرگترین آن 2 در 2 متر گزارش شده است. کانکس سفارتخانه اغلب به اشکال چهار ضلعی و گاه شش ضلعی نیز ساخته می ‌شوند. نمی‌توان گفت تمامی اضلاع کانکس سفارتخانه شش ضلعی هم اندازه‌اند. چرا که به منظور حذف نقاط گوشه‌ای و دید مناسب ‌تر به بیرون، ضلعی کوچک‌تر در میان اضلاع مشاهده می‌شود. دیوار پشتی مقابل سفارتخانه به شکل بسته و یکپارچه و سایر دیوارها  از ارتفاع 80 سانتی متری نسبت به کف تا نزدیکی‌های سقف با شیشه طراحی شدند.

مشخصات کانکس سفارتخانه

طراحی و نصب کانکس سفارتخانه

چنین طراحی به این خاطر  است که مأمور پلیس تسلط و احاطه بیشتری  نسبت به فضای پیرامون خود و سفارتخانه داشته باشد. کانکس سفارتخانه یا همان دکه پلیس دیپلماتیک برای کنترل ورود و خروج ‌ها و برای این که مزاحمتی برای تردد خودروهای ورودی ایجاد نکند می ‌بایست نزدیک به درب اصلی مجتمع مستقر و نصب گردد. البته در موارد خاصی امکان دارد که برخی کانکس ‌ها  به جای ساختار بدنه شیشه ‌ای شامل پنجره و درب‌ هایی متفاوت از ابعاد گفته شده در بالا باشند.

طراحی و نصب کانکس سفارتخانه

کاربرد کانکس سفارتخانه

نمی‌توان گفت کاربرد کانکس سفارتخانه صرفاً جهت استقرار در مقابل درب سفارتخانه ‌ها  است. گاه مشاهده می‌شود که در برخی مجموعه و شرکت ‌ها از این سازه ‌ها با عنوان کانکس نگهبانی  برای حراست و نگهبانی استفاده می‌کنند.  زیرا ابعاد و شکل این سازه ‌ها برای این دسته از کاربری‌ها کاملاً مناسب و کارآمد به نظر می‌ رسند. اتاق نظارت یا کنترل دستگاه ‌های بزرگ نمونه دیگری از کاربرد کانکس سفارتخانه به شمار می‌رود.

کاربرد کانکس سفارتخانه

انواع کانکس سفارتخانه

کانکس سفارتخانه با کاربری نگهبانی در چند نوع کلی زیر قابل سفارش و خرید هستند و عبارت‌اند از:

  • کانکس سفارتخانه کارگاهی سبک: ارزان‌ترین کانکس سفارتخانه موجود همین نوع کارگاهی سبک است که امروزه از آن در ساختمان ‌های عمرانی و سفارتخانه ‌ها می‌توان استفاده کرد.
  • کانکس سفارتخانه نگهبانی کارگاهی سنگین: از آنجایی که‌ای دسته از کانکس ‌ها دوام بسیار بالایی دارند عموماً به صورت مادام العمر قابل استفاده هستند.
  • کانکس سفارتخانه کامپوزیتی: این نوع از کانکس ‌ها به اطر جذابیت و زیبایی قابل توجهی مشهور هستند. به همین دلیل همواره انتخاب اول  شرکت ‌ها و مجموعه‌ هایی هستند که اهمیت زیادی برای زیبایی قائل هستند.
  • کانکس نگهبانی لوکس: همانطور که از نام آن‌ ها پیدا است مجلل و زیباتر از نوع قبلی به نظر می‌آیند. بدنه خارجی از جنس چوب ترمو و نورپردازی‌های مجلل تأثیر بسزایی روی این جذابیت گذاشته است.

انواع کانکس سفارتخانه

 

شاید این مطالب هم برای شما مفید باشد:(کلیک کنید)

کلام آخر

هر محیط ارزشمند و والا مقامی به بخشی ابتدایی برای نگهبانی نیاز دارد. از آنجایی که سفارتخانه ‌ها  از این قاعده مستثنی نیستند به کانکس سفارتخانه مجهز می ‌شوند. وجود این کانکس ‌ها ی در بخش جلویی سفارتخانه و نگهبانی ماموران پلیس در آن‌ ها، امنیت نسبی برای مکان فراهم می کنند. از این که تا این بخش همراه ما بودید، بسیار خرسند و سپاسگزارم.

دیدگاه خود را نسبت به کانکس سفارتخانه برای ما به اشتراک گذارید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *