قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل با توجه به مشخصات فیزیکی محصول متغیر است. به دلیل کاربرد گسترده این سازه در صنایع مختلف برای ساخت آن از متریال گوناگون با کیفیت های مختلف استفاده می شود. به دلیل استفاده از ورق های آلوزیک، گالوانیزه و آلومینیوم در ساخت پانل های ساندویچی می توان از آن در ساخت انواع سازه های صنعتی، سردخانه ای، مسکونی، پزشکی و … استفاده نمود. علاوه بر این استفاده از فوم های مختلف باعث افزایش کاربری این نوع پانل در سازه های مختلف شده است.

نوع ورق به کار رفته، نوع هسته میانی یا همان عایق، ضخامت فوم میانی، ضخامت ورق و میزان فشردگی فوم تعیین کنندگان اصلی قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل هستند. تمامی این عوامل متناسب با نوع کاربری سازه، شرایط آب و هوایی و دمایی محیط مورد استفاده و نوع ساندویچ پانل متغیر خواهد بود.

قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل

قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل

همانطور که بیان شد مشخصات فنی تعیین کننده قیمت نهایی محصول هستند. این مشخصات فنی نیز باید متناسب با نیاز و نوع استفاده تعیین شوند. به عنوان مثال در مناطق سردسیر باید فوم فشردگی و ضخامت بیشتری داشته باشد تا بتواند به عنوان عایقی در برابر سرما عمل نموده و گرمای محیط داخلی را حفظ کند اما در محیط های گرمسیر ضخامت باید کمتر باشد تا گرما در فضای داخلی باقی نماند و از طرفی مانع ورود گرمای بیرون به محیط داخلی شود. علاوه بر این بسته به مسکونی، تجاری، صنعتی، فروشگاهی، سردخانه ای و … بودن سازه باید از ورق ها و فوم های متفاوتی استفاده نمود.

قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل 10 سانتی متری

دارا بودن ضخامت های مختلف از مهمترین ویژگی هایی است که استفاده از ساندویچ پانل را در هر سازه ای مناسب می کند. این قابلیت کمک می کند که این سازه کاربردی وسیع در صنایع مختلف داشته باشد. ضخامت در ساندویچ پانل ها بین 4 الی 15 سانتی متر متناسب با نوع کاربرد متغیر است. یکی از پرمصرف ترین آن ها ساندویچ پانل 10 سانتی متری است. این ضخامت هم از هدر رفت دما در محیط جلوگیری می کند و هم محیطی مناسب برای نگهداری انواع محصولات سردخانه ای را فراهم خواهد نمود.

در لایه های داخلی و خارجی ساندویچ پانل 10 سانتی متری بسته به اینکه از نوع سقفی باشد یا دیواری از متریال های مختلفی استفاده می شود. ورق گالوانیزه بیشترین متریال مصرفی به عنوان ورق خارجی است که باعث افزایش دوام و استحکام سازه می شود. فوم میانی نیز بسته به نیاز مصرف کننده و محل مصرف می تواند متغیر باشد. بهترین فوم پلی اورتان است زیرا باعث می شود در محیط سازه کمترین تبادل دما با محیط بیرون اتفاق بیفتد. با توجه به موارد ذکر شده قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل 10 سانتی متری نیز به عوامل متعددی از جمله نوع ورق و فوم میانی مورد استفاده بستگی دارد.

قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل 10 سانتی متری

قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل 10 سانتی متری

کاهش قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل

در صورتی که برای ساخت سازه مورد نظر خود محدودیت بودجه دارید می توانید از پانل های ارزان قیمت تر استفاده کنید. می توانید ساندویچ پانل دست دوم خریداری کنید. در صورت سالم بودن پانل دست دوم و عدم نیاز به تعمیرات، خرید آن راهکاری اقتصادی برای کاهش هزینه های ساخت خواهد بود. کاهش متراژ مصرفی و کم کردن ضایعات از دیگر روش های کاهش قیمت نهایی ساخت و ساز با پانل ساندویچی است. و در نهایت استفاده از فوم کم هزینه تر می تواند تأثیر بسزایی بر کاهش قیمت داشته باشد. فوم پلی اورتان که با نام یونولیت شناخته می شود ارزان قیمت ترین نوع فومی است که می توان در ساخت ساندویچ پانل ها مورد استفاده قرار داد.