این روزها به دلیل بالا رفتن هزینه های ساخت و سازهای معمول، بسیاری از افراد ترجیح می دهند که به جای ساخت و ساز از کانکس مسکونی استفاده کنند. کانکس های سازه های از پیش ساخته شده ای هستند که در محل روی هم سوار می شوند. هزینه کانکس ها نسبت به ساخت و ساز به طور قابل توجهی پایین تر است. کانکس ها با توجه به کاربری شان به شکل متفاوتی طراحی می شوند. کانکس مسکونی یکی از پر کاربردترین کانکس ها به حساب می آید. این نوع کانکس در اندازه ها و ابعاد مختلفی طراحی و اجرا می شود. قیمت این نوع کانکس به طراحی، اندازه و متریال به کار رفته در آن بستگی دارد. کانکس مسکونی 50 متری یکی از کانکس های پر طرفدار است. ما در این مقاله قصد داریم درباره کانکس مسکونی 50 متری و قیمت آن اطلاعاتی را در اختیار شما خوانندگان عزیز قرار دهیم. در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

قیمت کانکس مسکونی 50 متری

قیمت کانکس مسکونی 50 متری

مزیت های کانکس مسکونی 50 متری

این نوع کانکس خیلی راحت ساخته شده و قابلیت جابه جایی دارد. برای ساخت این کانکس به زمان زیادی نیاز نیست و می توان آن را در همه شرایط اجرا نمود. از همه مهم تر اینکه برای استفاده از کانکس مسکونی نیازی به گرفتن مجوز و دوندگی های اداری وجود ندارد. از این نوع کانکس می توان برای باغ ها و فضاهای ییلاقی استفاده کرد. هزینه کانکس 50 متری در مقایسه با کانکس ویلایی بسیار پایین تر است.

امکانات کانکس مسکونی 50 متری

کانکس مسکونی 50 متری مانند یک خانه نقلی دارای امکانات خوبی است. این کانکس دارای اتاق خواب، آشپزخانه، ورودی، کفشکن، سالن پذیرایی و سرویس بهداشتی است. برای این کانکس نیزانباری در نظر گرفته شده است. همچنین برخی از این کانکس های مسکونی به پنل خورشیدی مجهز هستند و می توانند از انرژی خورشیدی استفاده کنند. با توجه به طراحی مورد نظر، کانکس مسکونی 50 متری می تواند یک یا دو خوابه باشد.

امکانات کانکس مسکونی 50 متری

امکانات کانکس مسکونی 50 متری

مشخصات فنی کانکس مسکونی 50 متری

انواع مختلفی از کانکس های مسکونی 50 متری وجود دارد و بستگی دارد که مشتری چه سفارشی می دهد و از چه متریال در دیواره ها استفاده شده است. دیواره خارجی می تواند از ساندویچ پنل، ورق گالوانیزه، چوب ترموود، سمنت برد یا بسیاری از مصالح دیگر باشد. در این کانکس ها از پروفیل های آهنی یا تیرآهن شماره 16 تا 18 استفاده می شود. از پی وی سی های قابل شست و شو نیز برای دیوارپوش های داخلی استفاده می نمایند. این سازه معمولا دو یا سه تکه است و در محل قطعات را روی هم سوار می کنند.

مشخصات فنی کانکس مسکونی 50 متری

مشخصات فنی کانکس مسکونی 50 متری

قیمت کانکس مسکونی 50 متری

همان طور که گفتیم کانکس های مسکونی 50 متری جز کانکس های پرطرفدارهستند. قیمت این کانکس ها در بازار متنوع است و بستگی دارد که جنس، طراحی و سازه این کانکس ها از چه باشد. هر چقدر که کیفیت سازه کانکس بالاتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر است. برخی از افراد که می خواهند با هزینه کمتری صاحب کانکس مسکونی 50 متری شوند، می توانند مدل ساده تر آن را سفارش دهند. راه حل دیگر این است که می توانند کانکس مسکونی 50 متری دست دوم را خریداری نمایند. البته باید دقت لازم را در این رابطه داشته باشید. زیرا برخی از کانکس های دست دوم فرسوده هستند و روی دستتان خرج می گذارند. از این رو اگر دانش لازم در این رابطه را ندارید بهتر است که با یک کارشناس مشاوره کنید. همچنین شیوه نگه داری درست از کانکس ها نیز مسئله مهمی است. زیرا هر قدری که از کانکس ها به درستی مراقبت شود طول عمر آنها بیشتر خواهد شد.

 امیدواریم که مطالب ما برایتان مفید بوده باشد. از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید از شما سپاسگزاریم.