کانکس ساندویچ پانل به سازه ای گفته می شود که دارای بهترین نوع عایق بندی در کانکس های پیش ساخته می باشد . کانکس ساندویچ پانل تاریخچه بسیار قدیمی دارد که در ابتدا به عنوان یخچال کانتینری کاربرد داشته است . کانکس ساندویچ پانل بسیار سبک بوده و نسبت به سایر کانکس ها به سهولت جابجا می شود . کانکس ساندویچ پانل از دیواره های پانلی به ضخامت 4 الی 10 سانت می باشد که بستگی به سلیقه و نیاز مشتری دارد . کانکس ساندویچ پانل اغلب در مکان های بسیار سرد و گرم که امکان اجرای بنای سنتی وجود ندارد ساخته می شود . کانکس پانلی در ساخت و تولید با سرعت بسیار بالایی ساخته می شود . کانکس ساندویچ پانل دارای پارتیشن بندی داخلی می باشد که از جنس دیواره پانل می باشد . کانکس ساندویچ پانل در ابعاد و ارتفاع بزرگ نیز قابل اجراست که بستگی به سلیقه کاربر محترم دارد . کانکس ساندویچ پانل دارای کاربری ها متفاوت از جمله کانکس ساندویچ پانل ماموت ، کانکس ساندویچ پانل ویلایی و کانکس ساندویچ پانل پشت بام می باشد.

دلایل استفاده از کانکس ساندویچ پانل

این کانکس ها عایق بسیار خوبی برای حفظ انرژی یا ورود دمای ناخواسته،عایق رطوبتی،عایق سرمایی، عایق گرمایی، عایق ضد حریق می باشند، همچنین مقاومت بالایی در مقابل بار های اضافی بر سازه، مثل نیرو های برشی ناشی از زلزله دارند(کانکس ضد زلزله میباشد)، مقاومت خوبی در برابر حلال ها و عدم خورندگی در محیط اسیدی و بازی دارند. این سازه ها در مقابل سازه های قدیمی که در دیوار ها و سقف ها به کار می رود وزن سبک تری دارند. نصب کانکس ساندویچ پانل و اجرای آن سریع و راحت است. قیمت تمام شده کانکس ساندویچ پانل خیلی ارزان تر از مصالح ساختمانی سنتی است. از گرد و غبار و آلودگی صوتی که در حین اجرای سازه های قدیمی رخ می دهد پیشگیری می شود. از ویژگی های دیگر پانل می توان تنوع در رنگ بندی آن را برشمرد که قادر است هر نوع سلیقه ای را پوشش دهد.

کانکس پانل قابلیت انعطاف پذیری بالایی در جهت استفاده در طرح های خاص و بسته به نظر و تقاضای مشتری را دارد. اما عمده ترین ویژگی پانل که آن را به مصالح سنتی برتری داد افزایش عمر مفید سازه می باشد.در هنگام استفاده از مصالح ساختمانی سنتی نیروی انسانی زیادی به کار گرفته می شود و روند کار خیلی کند پیش می رود همچنین در مدت زمانی که کارگران کار می کنند مبالغ سرسام آوری بابت کار کارگران روز مزد داده می شود. اما در سازه هایی که با ساندویچ پانل ساخته می شوند مصالح ابتدا در کارخانه تولید شده سپس برای تعبیه و نصب به محل ارسال می شود. و در مدت فقط چند روز، کار تعبیه به اتمام می رسد. از این رو در هزینه های مصالح و نصب بسیار صرفه جویی می شود.