کانکس های ویلایی این روزها به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند ودلیل استفاده از آنها سهولت اجرا، هزینه نسبتا پایین در مقایسه با ویلاهای معمولی، و قابلیت حمل و نقل آن است. به طور کلی، کانکس ویلایی یک سازه از قبل ساخته شده ای است که بعد از انتخاب در محل مورد نظر اجرا و نصب می شود. این کانکس ها قابلیت سفارشی سازی بر اساس خواسته مشتریان را دارند. اما برای خیلی ها ممکن است این سوال پیش بیاید که داخل کانکس ویلایی چگونه است. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را درباره فضای داخلی کانکس ویلایی در اختیار شما خوانندگان عزیز قرار دهیم. در ادامه همراه ماباشید.

داخل کانکس ویلایی

داخل کانکس ویلایی

فضا در داخل کانکس ویلایی

به طور کلی فضای داخلی کانکس ویلایی از کفش کن یا ورودی شروع می شود. سپس به حال و پذیرایی می رسد و در نهایت آشپزخانه و سرویس بهداشتی قرار دارد. با توجه به اندازه و نقش تعداد اتاق خواب ها از یک تا هر چند تا که مد نظر باشد وجود دارد. در ادامه درباره هر بخش توضیح می دهیم.

ورودی اصلی

ورودی اصلی در حقیقت راه دسترسی است که از طریق آن می توان وارد کانکس شد. معمولا این راه همراه با یک تراس است که به شامل بیرون آمده یا داخل رفته است که می توان از آن به عنوان فضای کفش کن استفاده نمود. این تراس همچنین تعریف کننده درب ورودی نیز است.  درب ورودی کانکس ویلایی به شکل ضد سرقت است و دارای قفل بند میباشد. به همین دلیل دیگر نیازی به حفاظ آکاردئون وجود ندارد.  اما اگر درب کانکس ویلایی ضد سرقت نباشد حتما باید از حفاظ استفاده شود.

ورودی اصلی

ورودی اصلی

فضای پذیرایی و حال

معمولا بعد از ورود به کانکس ویلایی وارد فضای پذیرایی و حال می شوید که جزو فضاهای اصلی این سازه به حساب می آید. در این فضا میز تلویزیون به همراه مبلمان قرار داده می شود. پنجره ها باید در اینجا به گونه ای تنظیم شده باشد که نور کافی را وارد فضا نماید و دید کافی به بیرون را داشته باشد. به همین دلیل عمدتا از پنجره های قدی برای این فضا استفاده می شود.

فضای پذیرایی و حال

فضای پذیرایی و حال

آشپزخانه

آشپزخانه ویلای کانکسی دارای کابینت و سینک است و هیچ فرقی با آشپزخانه های دیگر ندارد. تمام لوله کشی های لازم برای آشپزخانه انجام شده است. متریال به کار رفته در این فضا می تواند مختلف باشد و پلن کلی ویلا بستگی دارد. اما چیز مشترک بین کانکس های ویلایی این است که می توان از طریق حال و پذیرایی به آشپزخانه دسترسی داشت. برای وسایل آشپزخانه به طور مجزا فضاهایی در نظر گرفته شده است.

آشپزخانه

آشپزخانه

اتاق خواب

تعداد اتاق خواب ها در ویلاهای کانکسی متفاوت است و به سایز و متراژ ویلا بستگی دارد. معمولا اتاق خواب ها به گونه ای طراحی می شوند که درب آنها در راهرو کوچکی در پذیرایی تعبیه شده باز شود. همچنین هر اتاق خواب پنجره ای دارد که نور و دید کافی را فراهم می نماید. همچنین در این اتاق ها کمد دیواری نیز تعبیه شده که  افراد می توانند وسایل خود را در آن بگذارند. از اینکه همراه ما بودید از شما سپاسگزاریم.

اتاق خواب

اتاق خواب