کانکس های ویلاس ظرف مدت زمان کوتاهی بسیار محبوب شدند و طرفداران زیادی پیدا کردند. این کانکس های به دلیل مزیت های زیادی که دارند تواسنته اند جایگاه نسبتا خوبی در صنعت ویلاسازی پیدا کنند.  اصلی ترین دلیل استفاده از این کانکس ها این است که مقرون به صرفه هستند و در کوتاه مدت می توان آنها را اجرا نمود. در ادامه این مقاله درباره مزیت های کانکس ویلایی اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهیم.

مزایای کانکس ویلایی

مزایای کانکس ویلایی

کانکس های ویلایی چه مزیت هایی دارند؟

اولین و مهم ترین مزیت این کانکس ها این است که در برابر حوادث طبیعی مانند زلزله مقاومت خیلی بالایی دارند چر که این سازه های پیش ساخته عمدتا انعطاف پذیر هستند. نکته ای که در رابطه با زلزله باید به آن توجه داشته باشید این است که رابطه معکوسی بین وزن یک سازه و میزان آسیب پذیری آن در زلزله وجود دارد.  هر چه یک ساختمان سنگین تر باشد احتمال ریزش آن بر اثر زلزله بیشتر خواهد بود.  از این رو در ساخت کانکس ها از مصالحی استفاده می شود که وزن آنها بسیار سبک ایت و مقاومت خیلی خوبی در برابر زلزله دارند.

از دیگر مزیت کانکس های ویلایی این است می توان آنها را ترمیم و بازسازی کرد و در مقایسه با بازسازی ویلاهای سنتی هزینه آنها کمتر است. همچنین این امکان وجود دارد که هر بخش را به صورت جداگانه بازسازی و ترمیم نمایید. نکته جالب توجه دیگر در رابطه با کانکس های ویلایی این است که می توان آنها را مانند ویلاهای سنتی خرید و فروش کرد و با توجه به تورم قیمت این سازه ها بالا می رود.

یکی دیگر از مزیت های کانکس های ویلایی این است که قابلیت حمل و جابه جایی دارند. این بدان معنی است که شما می توانید به راحتی ویلای تان را حمل کرده و در نقطه ای که مد نظر دارید آن را اجرا کنید. همچنین امکان باز کردن این سازه و جا به جا کردن آن به مناطق دیگر وجود دارد. همچنین اجرای این ویلا با سرعت بالا و در حداقل زمان ممکن صورت می گیرد. برای این منظور، با توجه به متراژ و طراحی و معماری ویلا بین دو هفته تا شش ماه حداکثر طول می کشد تا ویلای شما آماده شود. علاوه بر این، در مقایسه با سازه های سنتی شما هزینه کمتری را برای اجرای کانکس های ویلایی پرداخت خواهید کرد.

کانکس های ویلایی چه مزیت هایی دارند؟

کانکس های ویلایی چه مزیت هایی دارند؟

سخن آخر

به طور کلی، برای افرادی که قصد دارند با هزینه پایین صاحب یک ویلای شیک و زیبا شوند، کانکس های ویلایی می تواند گزینه خوبی باشد. این کانکس ها با توجه به سلیقه و نیاز شما در شکل ها و ابعاد مختلف طراحی و اجرا می گردد. با توجه به هزینه مناسب و سهولت اجرا این سازه، می تواند برای بسیاری از افراد انتخاب مناسبی باشد. همچنین مقاومت این کانکس های ویلایی نسبت به بلایای طبیعی مانند زلزله بسیار بالا است و این نکته حائز اهمیتی است. همچنین قابلیت جا به جایی در این ویلاها وجود دارد و می تواند ویلای تان را از یک نقطه به نقطه ی دیگر انتقال دهید.  امیدواریم که مطالب ما برای تان مفید باشد و بتوانید انتخاب درستی داشته باشید.