کانکس سازی

جابجایی کانکس

جابه جایی کانکس

جابجایی کانکس های توریستی معمولا کاری آسان است. زیرا آنها غالباً واحدهای مسکونی مدولار و قابل حمل هستند. کانکس های توریستی را می توان به سادگی جا به جا کرد. و در مکان های مختلف نصب کرد.

برخی دستورالعمل ها برای جابجایی کانکس های توریستی:

 • کانکس های توریستی را بر روی یک تریلر مخصوص و پایدار آماده کنید. این تریلر را می توان با یک وسیله نقلیه جاده ای نظیر کامیون جا به جا کرد.
 • کانکس و تریلر را به خوبی محکم کنید و اطمینان حاصل کنید که در طول جابجایی جدا نمی شوند. ورق های فولادی و تسمه های ایمنی می توانند مفید باشند.
 • فنرها، چرخ های جابجایی و لوله های فولادی اضافی را اضافه کنید تا جذب شوک ها و جابجایی راحتتر شود.
 • تجهیزات و دارایی های داخل کانکس را محکم کنید تا در طول جابجایی جابجا نشوند.
 • سرعت و شتاب مناسب را حین حرکت کنترل کنید تا شوک ها و ارتعاشات به حداقل برسند.
 • مکان جدید را برای نصب کانکس ارزیابی کنید و سطح مناسب، شیب و محدودیت های مکانی را تأمین کنید.
 • کانکس را به شکل محکم و ایمنی در مکان جدید نصب کنید تا در طول زمستان یا وقوع طوفان پایدار باشد.
تلفن همراه
تلفن دفتر فروش
ساعت کاری

8 صبح - 5 عصر

جدول مطالب این صفحه

ماشین های حمل کانکس

برخی از کانکس ها دارای ابعاد مناسبی هستند که به راحتی با جرثقیل مخصوص حمل و نقل قابل جابجایی هستند. گفتنی است که جرثقیل های کفی دار برای حمل و نقل کانکس های اداری و صنعتی مناسب هستند. برخی از انواع کانکس ها که وزن بالایی دارند. و بصورت سفارشی تولید می شوند. برای قابل حمل شدن با جرثقیل بصورت چند تکه یا قطعات مجزا از هم ساخته و پس از حمل در مکان موردنظر نصب می شوند.

جابجایی کانکس اداری دارای ابعاد بزرگ تری است که اتاق های داخلی بیشتری دارند و برای حمل آنها نیاز به جرثقیل های با تحمل بار بیشتر است. البته این نکته را باید دانست که کانکسی که ارتفاع آن بیش از 2 متر است باید از پلیس راهنمایی و رانندگی مجوزهای لازم را برای حمل و جابجایی آن تحویل گرفت.

نحوه جابجایی کانکس در کارخانه

پس از آنکه تولید کانکس به پایان رسید، باید آنها را برای جابجایی آماده کرد که این کار را باتوجه به سایز و وزن کانکس اهمیت داد

 • برای حمل و نقل کانکس های زیر 5 تُن از تریلی های کوچک استفاده می کنند که این تریلی ها مانند جرثقیل است و به راحتی کانکس را بلند کرده و بر روی کفی می گذارند و به مقصد می رسانند.
 • برای حمل کانکس هایی با بیش از 5 تُن وزن، باید از یک جرثقیل تقریبا 10 تنی استفاده کرد و کانکس را بالا برد. و بر روی تریلی های بالن دار سوار کرد. یادتان باشد که پس از سوارشدن کانکس بر روی کف تریلی از محل روزنه های ایجاد شده بر روی شاسی کانکس با زنجیر به کف تریلی محکم کرد تا صحیح و سالم به دست خریدار خود نیز برسد.

جابه جایی کانکس

نکات مهم قبل از جابجایی کانکس

یکی از مهم ترین نکات حمل کانکس که باید به آن توجه شود. مشخص کردن محل قرارگیری سازه است. به طوری که باید ارتفاع درب و سر در آن و نحوه قرارگیری را مورد بررسی قرار داد. تا در زمان بارگیری کانکس با مشکل مواجه نشد. باید به صورتی باشد که رو به دیوار نبوده تا امکان ورود و خروج داشته باشد. همچنین سازه در محلی واقع گردد که در محوطه رفت و آمد وسایل نقلیه ها باعث مزاحمت نشود.

از دیگر مسائل مهم در هنگام جابجایی کانکس قراردادن مبدأ تا مقصد است به طوری که در این فاصله نباید موانعی مانند تیربرق و تونل پل با ارتفاع کم وجود داشته باشد و اگر این موارد باشد باید چاره ای درباره آنها اندیشید. جابجایی کانکس ها توسط تریلی جزء ترافیک محسوب نمیشود در واقع کانکس هایی که عرض بیشتر از 250 سانتی متر و ارتفاع 280 سانتی متر دارند جزء ترافیک ها محسوب می شوند و باید مجوز اخذ کرد.

 

 

شاید این مطالب هم برای شما مفید باشد:(کلیک کنید)

سؤالات متداول

1_ چه کانکس هایی رامیتوان با جرثقیل حمل کرد؟

 • کانکس های کوچک نگهبانی
 • کانکس های بزرگ کارگاهی

2_ مهم ترین نکات درباره نحوه جابجایی کانکس چیست؟ مهم ترین نکته در جابجایی کانکس قوانین حمل و جابجایی آن است. ابعاد کانکس باید به گونه ای باشد که در هنگام جابجایی مشکل ایجاد نشود.

3_ لازمه های جابجایی کانکس به چه صورت است؟ یکی از لازمه های جابجایی کانکس مهارت بالای راننده است، راننده باید علاوه بر داشتن گواهینامه برای رانندگی، سابه حمل کانکس ها را داشته باشد

4_ آیا دریافت مجوز برای جابجایی کانکس لازم است؟ بله، کانکس ها به طور معمول در ابعاد مختلفی ساخته میشوند. نحوه حمل کانکس باید مطابق با قوانین باشد و باید مجوزهایی برای جابجایی اخذ شود

5_ جابجایی کانکس نگهبانی چگونه است؟ کانکس های نگهبانی و حراست به طور معمول کوچک هستند و به راحتی توسط جرثقیل کفی دار قابل حمل هستند.

برای خرید کانکس با شماره تلفن 09128898507 تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *