ساندویچ پانل جزو برترین متریال مورد استفاده در ساختمان سازی و صنعت است. این سازه به دلیل داشتن ویژگی هایی چون وزن سبک، مقاومت شیمیایی و بیولوژیکی، استحکام بالا، مقاومت در برابر رطوبت و حرارت و شرایط مختلف آب و هوایی، سهولت در اجرا و نصب، سرعت بالا در اجرا و صدها مزیت دیگر امروزه کاربردهای فراوانی در صنایع ساختمان سازی و دیگر صنایع دارد. اولین تولید کننده ساندویچ پانل در ایران شرکت ماموت است.

این شرکت با در اختیار داشتن پیشرفته ترین، مجهزترین و به روزترین دستگاه ها و با استفاده از افراد مجرب و حرفه ای یکی از برترین تولیدکنندگان این متریال در داخل کشور محسوب می شود. ماموت با استفاده از بهترین و مرغوب ترین مواد اولیه و رعایت ایمنی در تولید ساندویچ پانل همچنان رتبه برتر را در صادرات این سازه به خارج از کشور دارد. تولید انبوه ساندویچ پانل ماموت بسیاری از نیازهای صنعت و ساختمان سازی را تأمین نموده است. این شرکت با افزایش تولید، تحویل فوری پانل های ساندویچی و افزایش کیفیت گام مؤثری در این صنعت برداشته است. در حال حاضر بهترین و مهمترین پروژه های ساندویچ پانل در دست این شرکت بزرگ و معتبر قرار دارد و به جرأت می توان آن را شماره یک تولید پانل های ساندویچی در کشور معرفی نمود.

ساندویچ پانل ماموت

ساندویچ پانل ماموت

ساندویچ پانل ماموت چیست؟

ساندویچ پانل ها معمولاً برای پوشش سقف و دیواره به کار برده می شوند. ساندویچ پانل ماموت متشکل از هسته ای مرکزی و دو لایه بیرونی از جنس فلز است. هسته مرکزی به صورت فوم فشرده از جنس پشم شیشه، پشم سنگ، پلی اورتان و …. بین دو ورق فلزی از جنس آلومینیوم، گالوانیزه و یا آلوزینک قرار داده می شود. جنس ورق و هسته مرکزی متناسب با نوع کاربرد متفاوت بوده و هریک خواص فیزیکی و شیمیایی خاص خود را دارند. ساندویچ پانل های ماموت با توجه به ساختار و تعداد لایه های به کار برده شده و همچنین جنس لایه ها به انواع مختلفی دسته بندی شده و در رنگ ها و ضخامت های گوناگون به بازار عرضه می شوند.

ساندویچ پانل ماموت چیست؟

ساندویچ پانل ماموت چیست؟

ساندویچ پانل ماموت چه کاربردی دارد؟

بدون شک یکی از برترین مصالح برای ساختمان سازی پانل ساندویچی است. استفاده از این سازه به دلیل مزایای فراوان در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته و توانسته جایگزین مناسبی برای مصالح سنتی شود. عمر مفید این سازه بسیار بالا بوده و منجر به افزایش طول عمر ساختمان می شود؛ علاوه بر این در صورت بروز مشکل و خرابی می توان بدون تخریب به راحتی، در کمترین زمان و با کمترین هزینه آن را تعویض نمود. پانل ساندویچی در برابر طوفان و زلزله مقاومتی ده برابر بیشتر از مصالح سنتی دارد. کاربرد ساندویچ پانل ماموت به شرح زیر است:

– ساخت منازل مسکونی پیش ساخته و کانکس ها

– ساخت سازه های صنعتی و سردخانه ها

– ساخت درمانگاه های صحرایی و سیار

– پوشش دیوار و سقف سوله

– ساخت اتاق نگهبانی، کیوسک مطبوعات، جایگاه سوخت

دلایل توجیه استفاده از ساندویچ پانل ماموت

– در مقایسه با سایر مصالح سبک تر، مقاوم تر و مستحکم تر است.

– قوی ترین و بهترین عایق برای جذب انرژی است.

– سرعت نصب و اجرای آن بالا و قیمت تأمین و نگهداری پایین است.

– در برابر حوادث طبیعی به خصوص زلزله و نوسانات مقاومت بالایی دارد.

– تنوع رنگ و ضخامت متناسب با نوع کاربرد