کانکس سازی

نمای کانکس

نمای کانکس

نمای کانکس موضوع با اهمیتی است که در اولین برخورد بیننده پیام های تصویری را با یک شیء به ذهنش میرساند که با سرعت بالایی پردازش میشود و یک تصویر ذهنی به همراه یکسری اطلاعات به شخص میرساند. این مسئله بخاطر همین مهم است که میتوان تفاوت را ایجاد کرد و در ذهن بیننده متمایز خواهد شد.

تلفن همراه
تلفن دفتر فروش
ساعت کاری

8 صبح - 5 عصر

جدول مطالب این صفحه

نمای کانکس شامل چه مواردی است؟

منظور از نمای کانکس به معنای ظاهر و شکل خارجی کانکس ها است. نمای کانکس می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • مواد و مصالح: کانکس ها معمولا از فولاد ضدزنگ ساخته می شوند. برخی از کانکس ها ممکن است از مواد جایگزین مانند آلومینیوم یا کامپوزیت های پلیمری نیز ساخته شوند.
  • رنگ و پوشش: کانکس ها معمولا به رنگ های استاندارد مانند قرمز مایل به قهوه ای، خاکستری یا سبز تیره عرضه می شوند. برخی کانکس ها می توانند با رنگ های مشخصه یا با پوشش های ویژه مانند پوشش پودری مشخص شوند.
  • شکل و ابعاد: اصلی ترین انواع کانکس ها مربعی (20 و 40 فوت) و دوبل (40 فوت) هستند. با این حال، کانکس های خاص ممکن است دارای شکل های غیرمنظم، ابعاد مختلف یا حتی فرم های آیرودینامیکی باشند.
  • ویژگی های جانبی: مانند درهای عقب، پنجره ها، روشنایی، تهویه، سیستم اطفای حریق و غیره که بسته به کاربرد کانکس اضافه می شوند.

نمای کانکس

نمای کانکس عمرانی

به طورمثال در کارگاه عمرانی تعداد زیادی کانکس کارگاهی وجود دارد که انواع مختلفی از پرسنل، اتاق مهندسی و…. تعریف شده است، قصد ما این است که برای مدیر پروژه واحدهای مجموعه در یک کانکس را بسازیم. در اینجا برای اینکه شخص وقتی وارد میشود به مجموعه بتواند تشخیص دهد که دفتر اتاق مهندسین کدام است و باید تفاوت ظاهری در نمای کانکس وجود داشته باشد تا آن را از دیگر سازه ها مانند اتاق استراحت پرسنل متمایز کند، از این طریق به راحتی می توان یک مجموعه کاری را با سلسله مراتب بدون هیچ گونه توضیحی تعریف کرد.

نمای کانکس کافی شاپ

موضوع بعدی نمای کانکس کافی شاپ است، که این نوع کاربری ها باید دارای تفاوت های زیادی با یک سازه کارگاهی باشند. زیرا کاربری نیاز فضا را آسان می کند که هم مسائل مربوط به بهداشت در آنها متفاوت است و هم شکل کلی نمای ظاهری باید به طوری طراحی شده باشد که مخاطبان را جذب کند. به این شکل باعث افزایش فروش نیز گردد، زیرا همان طور که گفتیم نمای ظاهری سریع ترین حاوی اطلاعات است که ذهن مخاطب را درگیر می کند. اگر در این مورد موفق شود تصویر خوبی در ذهن بینندگان ایجاد می کند و باعث جذب آنها و بالا رفتن فروش یک کیوسک کافی شاپی می گردد.

متداول ترین روش های برای پوشش داخلی کانکس

نمای داخلی کانکس می تواند از متریال های مختلفی ساخته شود که برای طراحی و پوشش نمای داخلی کانکس از روش های مهمی استفاده می شود. نمای دیوارپوش متداول ترین روش برای پوشش داخلی کانکس است که در طرح و رنگ های متنوعی استفاده می شود.

طراحی نمای کانکس

برای آگاهی از اهمیت این موضوع در موفقیت تجاری یک کیوسک فروشگاهی و خدماتی اقدام به طراحی سه بعدی نمای کانکس برای کاربری های خاص خود در مرحله پیش از تولید استفاده میشود. این امر علاوه بر برطرف کردن خطاهای احتمالی در هنگام ساخت، باعث نشان دادن محصول جدیدی از نگاهی نو میگردد که به خوبی خریدار کانکس را به هدف خود که در ذهن مخاطب میباشد میرساند، این امر نیازمند طراحی محصول میباشد که با مراحل ساخت و تولید نماهای کانکس آشنا باشد تا جزئیات طرح و نمای کانکس مشابه در نهایت تولید شده باشد.

پیشنهادهایی برای زیبایی نمای کانکس

پیشنهاد مهم برای زیبایی نمای کانکس استفاده از مصالح لوکس میباشد که باید دوام کافی داشته باشد، چون بسیاری از تولید محصولات لوکسی در گذر زمان از تولید شکل ظاهری آنها به دلیل بی کیفیتی از دست میرود که در اثر تابش خورشید و بارندگی باعث از بین رفتن و بررسی نکردن مصالح سازه در مرحله پیش از تولید شده ایم. مسئله مهم بعدی استفاده از جداره های شیشه ای بزرگ و ایجاد نورپردازی در هنگام شب است که باعث زیبایی نمای کانکس در هنگام شب میشود  و همچنین ایجاد فضای سبز در کنار کیوسک ها زیبایی نمای کانکس افزوده میشود.

انواع نمای بیرونی کانکس

نمای بیرونی کانکس انواع مختلفی دارد که عبارت است از:

1_ کانکس با نمای سایدینگ: نمای سایدینگ برای مواردی چون کانکس ویلایی بسیار بااهمیت استو این نما به صورت pvc مورد استفاده قرار میگیرد.

2_ کانکس با نمای شیشه ای: از این نوع کانکس میتوان در موارد زیادی استفاده کرد، مانند طراحی کانکس های اطلاعات، کانکس نگهبانی و کانکس فروشگاهی نمای شیشه ای را مدنظر قرار داد.

3_ کانکس با نمای ساندویچ پانل: ساندویچ پانل از جمله مصالح ساختمانی است که از ویژگی هایی در برابر شرایط هوایی و رطوبت اشاره کرد. این نوع نما در ساندویچ پانل مستحکم است و با این حال سبک وزن است.

انواع نمای بیرونی کانکس

 

شاید این مطالب هم برای شما مفید باشد:(کلیک کنید)

سؤالات متداول

1_ کانکس با نمای دکوراتیو چیست؟ نمای دکوراتیو برای کانکس اداری و کانکس مدیریتی مورد استفاده قرار داد.

2_ کانکس با نمای فایبری چیست؟ برای ساخت کانکس ها با نمای فایبری از مواد و مصالحی با نام فایبرگلاس استفاده میشود و استفاده از این گونه مصالح باعث افزایش قدرت و توان سازه می باشد.

3_ برای طراحی کانکس و نمای بیرونی از چه چیزهایی باید استفاده کرد؟ برای طراحی کانکس از ابزار و مصالح متفاوتی متناسب با نیاز هر مشتری استفاده کرد.

4_ نمای کانکس چرخدار چگونه است؟ کانکس چرخدار از لحاظ نما متنوع است و میتوان به عنوان یکی از کانکس های زیبا در صنعت پیش ساخته میتوان معرفی کرد.

5_ نمای کانکس اداری چگونه است؟ کانکس اداری از نمای سایدینگ و از زیباترین نماها است و دارای نمای داخلی از نوع نما pvc است که این نوع کانکس با نمای داخلی pvc قابل شستشو و طول عمر بالا میباشد.

برای خرید کانکس با شماره تلفن 09128898507 تماس بگیرید.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *